V marci sa uskutoční niekoľko medzinárodných podujatí – panelov, seminárov a workshopov, na ktorých sa kancelária Creative Europe Desk Slovensko podieľa ako spoluorganizátor. V rámci MFF Febiofest Bratislava spoluorganizujeme industry program festivalu, predovšetkým panel pripravovaných slovenských filmov Works in Progress, ktorý sa uskutoční v pondelok 16. marca. Podrobný program nájdete na www.febiofest.sk.
Industry program MFF Praha – Febiofest nazvaný Women in Film je venovaný rôznym otázkam spojeným s pôsobením žien vo filmovom priemysle. Uskutoční sa v termíne 23. až 25. marca a jeho spoluorganizátormi sú kancelárie CED Česká republika a Slovensko. Podrobný program nájdete na www.febiofest.cz, akreditovať sa môžete na adrese industry@febiofest.cz.
V dňoch 30. marca až 2. apríla sa v Bratislave uskutoční seminár Green Filming Workshop. Štvordňový intenzívny seminár na tému manažment udržateľnosti vo filmovej produkcii organizuje Audiovizuálny fond – Slovenská filmová agentúra v spolupráci s Creative Europe Desk Slovensko a Česká republika a APA a je primárne určený producentom, vedúcim výroby, asistentom produkcie, režisérom a ostatným vedúcim profesionálom, ktorí sa zaujímajú o filmovú výrobu šetrnú ku klíme a chcú ju aplikovať v praxi. Seminár aj školenie bude viesť expert a ekokonzultant s dlhoročnou praxou Philip Gassmann z Mníchova.
Philip Gassmann vyštudoval film v Paríži a pracoval na viacerých divadelných, filmových a TV projektoch. Od roku 2014 organizuje workshopy na tému trvalej udržateľnosti vo filmovej produkcii pre filmové fondy, filmové školy, producentov a politikov. Účastnícky poplatok: 100 eur/4 dni školenia, uzávierka prihlasovania: 20. marca 2020 na adrese office@filmcommission.sk.
V marci je jediná uzávierka programu Kreatívna Európa, podprogramu MEDIA, 12. marca má uzávierku schéma EACEA/25/2019, Podpora filmového vzdelávania. Je určená konzorciám žiadateľov (minimum je žiadateľ a 2 partneri minimálne z 3 krajín programu, minimálne 2 partneri v konzorciu musia byť špecializovaní na vzdelávanie). Projekty musia byť zamerané na inovatívne formy vzdelávania v oblasti filmovej gramotnosti a na zvýšenie záujmu širokého, špeciálne mladého publika o európske audiovizuálne diela vrátane diel európskeho audiovizuálneho dedičstva. Rozpočet na túto výzvu je 1,9 mil. eur, projekty môžu získať do 70 % z celkového rozpočtu, minimálny požadovaný grant je 200 000 eur.
vs