Creative Europe Desk Slovensko informuje

V dňoch 11. a 12. septembra sa v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník medzinárodného seminára a workshopu Dox in vitro (dokumentárne projekty v skúmavke), tematicky zameraný na fázu vývoja dokumentárnych projektov. Hlavným partnerom a odborným garantom projektu je European Documentary Network (EDN), spoluorganizátorom je MFF Cinematik. Podujatie je určené mladým a začínajúcim producentom a tvorcom dokumentárnych filmov. EDN po skončení podujatia poskytne vybraným projektom ďalšie možnosti prezentácie na európskych fórach, ktoré spoluorganizuje.

Seminár sa uskutoční 11. septembra a zameria sa na dokumenty v digitálnej ére. Nové digitálne distribučné platformy vyžadujú nový spôsob filmového rozprávania a šancu na uplatnenie majú iba dokumenty, pripravené na distribúciu pre rôzne distribučné kanály. Súčasťou seminára bude i prípadová štúdia – dokument Friedricha Mosera A Good American. Workshop bude 12. septembra a poskytne príležitosť konzultovať projekt s renomovanými medzinárodnými expertmi. Naše pozvanie prijali: Ove Rishøj Jensen (EDN, Dánsko),Philippe van Meerbeck (VRT, Flemish Radio & Television Network, Belgicko) a Friedrich Moser, rakúsky producent, režisér a scenárista dokumentárnych filmov.

Účasť na seminári je bezplatná, zabezpečené je tlmočenie do slovenčiny a záujemcovia sa môžu prihlásiť na media@cedslovakia.eu.

vs

Autor:
Verzia pre tlač
Zdieľať: